M18 – 4 NATIONS TOURNAMENT

Schedule

18/1219/1220/12
5.30 PM
Netherlands Vs Luxembourg
8.00 PM
Belgium M18 Vs Greece
5.30 PM
Greece Vs Luxembourg
8.00 PM
Belgium M18 Vs Netherlands
10.30 AM
Netherlands Vs Greece
2.00 PM
Belgium M18 Vs Luxembourg

Player selection

Baart Warre (Apolloon Kortrijk)
Boland Liam (HC Sprimont)
Borowiak Yann (HC Sprimont)
Ceyssens Lennert (Achilles Bocholt)
Daffe Louis (HC Sprimont)
Deekens Nick (Sporting Pelt)
Dewasme Paulin (EHC Tournai)
De Loose Ferre (HC Sasja)
Di Giacomo Thomas (Renaiss’Ans Montegnée)
Dorpel Quentin (HC Kraainem)
Gérard Célian (SRVHB-FRA)
Heeren Rob (Hubo Initia Hasselt)
Hougardy Yuri (HC Sprimont)
Kessel Mike (HC Visé BM)
Pieters Stijn (HBC Evergem)
Pucci Mattéo (Union Beynoise)
Vandenboer Seppe (Sporting Pelt)
Willemans Albrecht (Hubo Initia Hasselt)

RED WOLVES Vs CYPRUS

Player selection

Bolaers Nathan (HC Tongeren)
Bolaers Thomas (Cesson-Rennes Mêtropole Handball)
Braun Nick (TSV Bayer Dormagen)
Cadel Julien (Handball Club Libourne)
Colman Quinten (Achilles Bocholt)
D’Hanis Ilyas (HC Tongeren)
Danesi Sébastien (HC Visé BM)
Danse Nicolas (HC Tongeren)
De Beule Jeroen (Hubo Initia Hasselt)
Denert David (Rhein Vikings)
Devisch Julien (HC Tongeren)
Gillé Joris (HC Tongeren)
Glesner Colin (HC Tongeren)
Kedziora Bartosz (HC Visé BM)
Kostic Nemanja (HC Sasja)
Kötters Raphael (HC Eynatten)
Leroy Clem (Achilles Bocholt)
Lettens Jef (Fenix Toulouse Handball)
Marchal Louis (HC Visé BM)
Meulders Brian (Hubo Initia Hasselt)
Ooms Simon (US Ivry Handball)
Plessers Nicholas (Hubo Initia Hasselt)
Qerimi Arber (HC Tongeren)
Regnier Victor (USDK)
Robyns Tom (MEHB)
Samyn Robin (HBC Izegem)
Serras Kobe (Bevo HC)
Siraut Kevin (HC Visé BM)
Spooren Serge (Achilles Bocholt)
Vancosen Yves (HC Visé BM)
Vandebeeck Louis (Sporting Pelt)
Vanhove Arthur (HC Tongeren)

Women 17 – Course – November

Schedule

Saturday – 23.11.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.00 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch
1.00 PM – 2.00 PM : Test taking
2.30 PM – 4.30 PM : Training
Sunday – 24.11.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.00 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch
2.00 PM – 4.00 PM : Training

Player selection

Antonissen Emma (HV Uilenspiegel)
Bobbink Rosalie (Achilles Bocholt)
Boiten Mirthe (V&L – NED)
Brys Xanne (HC Schoten)
Coenen Julie (Hestia Bilzen)
Coomans Hanne (HBC Evergem)
De Backer Kato (HV Uilenspiegel)
De Loose Loeka (DHW Antwerpen)
Dierieckx Lisa (DHC Waasmunster)
Dubuc Charlotte (HC Sprimont)
Evens Louise (DHW Antwerpen)
Fierens Janne (HC Leuven 2019)
Hermans Fien (HB Sint-Truiden)
Maesen Esther (Achilles Bocholt)
Neyens Imani (V&L Geleen)
Stroeckx Janne (HC Leuven 2019)
Tack Femke (HBC Izegem)
Thoelen Caitlin (GBSK)
Verschuere Mila (HC Schoten)

Black Arrows – Course – November

Schedule

Friday – 22.11.2019
Start to Octeville-sur-Mer (FRA)
Saturday – 23.11.2019
12.00 AM – 13.30 PM : Training
8.30 PM : Belgium Vs Senegal
Sunday – 24.11.2019
10.00 AM – 12.00 AM : Training
Come back to Belgium

Player selection

Aerts Elise (Geonius/V&L – NED)
Antonissen Katrijn (HV Uilenspiegel)
Antonissen Nele (Octeville-sur-mer – FRA)
Beckers Lauranne (KTSV Eupen)
Boons Fien (Fémina Visé)
Buelens Sien (HV Uilenspiegel)
Förster Gella (KTSV Eupen)
Geraets Hanne (HV Uilenspiegel)
Herenger Lili (HBCSA – FRA)
Macours Karen (HB Sint-Truiden)
Remels Femke (HB Sint-Truiden)
Smits Aaricia (Tigers Waiblingen – GER)
Smits Munia (HSG Blomberg-Lippe – GER)
Van Damme Mante (DHC Waasmunster)
Verschuuren Clara (Entente Noisy Gagny – FRA)
Verschuuren Marlies (Geonius/V&L – NED)