Category: Information

Women 17 – Course – November

Schedule

Saturday – 23.11.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.00 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch
1.00 PM – 2.00 PM : Test taking
2.30 PM – 4.30 PM : Training
Sunday – 24.11.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.00 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch
2.00 PM – 4.00 PM : Training

Player selection

Antonissen Emma (HV Uilenspiegel)
Bobbink Rosalie (Achilles Bocholt)
Boiten Mirthe (V&L – NED)
Brys Xanne (HC Schoten)
Coenen Julie (Hestia Bilzen)
Coomans Hanne (HBC Evergem)
De Backer Kato (HV Uilenspiegel)
De Loose Loeka (DHW Antwerpen)
Dierieckx Lisa (DHC Waasmunster)
Dubuc Charlotte (HC Sprimont)
Evens Louise (DHW Antwerpen)
Fierens Janne (HC Leuven 2019)
Hermans Fien (HB Sint-Truiden)
Maesen Esther (Achilles Bocholt)
Neyens Imani (V&L Geleen)
Stroeckx Janne (HC Leuven 2019)
Tack Femke (HBC Izegem)
Thoelen Caitlin (GBSK)
Verschuere Mila (HC Schoten)

Black Arrows – Course – November

Schedule

Friday – 22.11.2019
Start to Octeville-sur-Mer (FRA)
Saturday – 23.11.2019
12.00 AM – 13.30 PM : Training
8.30 PM : Belgium Vs Senegal
Sunday – 24.11.2019
10.00 AM – 12.00 AM : Training
Come back to Belgium

Player selection

Aerts Elise (Geonius/V&L – NED)
Antonissen Katrijn (HV Uilenspiegel)
Antonissen Nele (Octeville-sur-mer – FRA)
Beckers Lauranne (KTSV Eupen)
Boons Fien (Fémina Visé)
Buelens Sien (HV Uilenspiegel)
Förster Gella (KTSV Eupen)
Geraets Hanne (HV Uilenspiegel)
Herenger Lili (HBCSA – FRA)
Macours Karen (HB Sint-Truiden)
Remels Femke (HB Sint-Truiden)
Smits Aaricia (Tigers Waiblingen – GER)
Smits Munia (HSG Blomberg-Lippe – GER)
Van Damme Mante (DHC Waasmunster)
Verschuuren Clara (Entente Noisy Gagny – FRA)
Verschuuren Marlies (Geonius/V&L – NED)

MEN 18 – Course – October

Schedule

Saturday – 26.10.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.15 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch (Take your own lunch)
3.00 PM – 5.30 PM : Training
Sunday – 27.10.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
9.45 AM : Appointment
10.00 AM – 12.00 PM : Training
Lunch (Take your own lunch)
2.30 PM – 5.00 PM : Training
Tuesday – 29.10.2019 @ Sportcentrum De Rode Loop, Rodeloopstraat 2 – 2170 Antwerpen
7.00 PM : Appointment
8.00 PM : MEN 18 Vs Olse Merksem

Player selection

Baart Warre (Apolloon Kortrijk)
Baetslé Jasper (HBC Evergem)
Boland Liam (Union Beynoise)
Borowiak Yann (HC Sprimont)
Buffet Tim (Hubo Initia Hasselt)
Ceyssens Lennert (Achilles Bocholt)
Coomans Lukas (HBC Evergem)
Criel Mattice (HC Eeklo)
Daffe Louis (HC Sprimont)
De Bolle Hannes (Apolloon Kortrijk)
De Cubber Seppe (HC Sasja)
De Herdt Sander (Hubo Initia Hasselt)
De Roo Briek (HC Eeklo)
Deekens Nick (Sporting Pelt)
Delatte Corentin (Jeunesse Jemeppe)
Delneste Emile (EHC Tournai)
Derudder Pierre (USDK-FRA)
Dewasme Paulin (EHC Tournai)
Di Giacomo Thomas (Renaiss’Ans Montegnée)
Dorpel Quentin (HC Kraainem)
Gérard Célian (Draguignan-FRA)
Grossi Siebe (Hubo Initia Hasselt)
Heeren Rob (Hubo Initia Hasselt)
Hougardy Yuri (HC Sprimont)
Jackers Ditmer (HC Tongeren)
Kessel Mike (Hc Eynatten)
Lechanteur Martin (HC Visé BM)
Nottebaert Matthias (HBC Izegem)
Pieters Stijn (HBC Evergem)
Pucci Mattéo (Union Beynoise)
Radicchi Leandro (HC Atomix)
Schiffeleers Robbe (Hubo Initia Hasselt)
Senelle Othello (EHC Tournai)
Trari Qamar (HC Schoten)
Van Hoorebeke Thys (HC Eeklo)
Van Oudenhove Stijn (Elita Lebbeke)
Vandenboer Seppe (Sporting Pelt)
Vanhove Viktor (HC Tongeren)
Vilour Lucas (HC Sprimont)
Willemans Albrecht (Hubo Initia Hasselt)