MEN 20 – Course – December

Schedule

Friday – 27.12.2019 @ Sporthal De Bist, Non. Elisabethstraat 13 – 2610 Antwerpen
5.30 PM : Appointment
6.00 PM – 8.00 PM : Training
Saturday – 28.12.2019 @ Sporthal De Bist, Non. Elisabethstraat 13 – 2610 Antwerpen
9.30 AM – 11.00 AM : Training
6.00 PM – 8.00 PM : Training
Sunday – 29.12.2019 @ Sporthal De Bist, Non. Elisabethstraat 13 – 2610 Antwerpen
10.00 AM – 12.00 AM : Training
5.00 PM – 7.00 PM : Training

Player selection

Arts Jarne (Sporting Pelt)
Boiten Jona (Hubo Initia Hasselt)
Braun Nick (TSV Bayer Dormagen-GER)
Ceyssens Jorn (Achilles Bocholt)
Danesi Sébastien (HC Visé BM)
Degbey Samuel (Hubo Initia Hasselt)
Delcour Louis (Villeneuve d’asq-FRA)
Kerckhove Yassin (Villeneuve d’asq-FRA)
Kötters Raphaël (HC Eynatten-Raeren)
Regnier Victor (USDK-FRA)
Samyn Robin (HBC Izegem)
Schellingen Mathijs (Hubo Initia Hasselt)
Serras Kobe (Bevo HC-NED)
Tewissen Brent (HC Atomix)
Top Moussa (HC Eynatten-Raeren)
Vandebeeck Door (Sporting Pelt)
Vanhove Arthur (HC Tongeren)
Vanthournout Victor (Villeneuve d’asq-FRA)
Vermander Thomas (Villeneuve d’asq-FRA)

M18 – 4 NATIONS TOURNAMENT

Schedule

18/1219/1220/12
5.30 PM
Netherlands Vs Luxembourg
8.00 PM
Belgium M18 Vs Greece
5.30 PM
Greece Vs Luxembourg
8.00 PM
Belgium M18 Vs Netherlands
10.30 AM
Netherlands Vs Greece
2.00 PM
Belgium M18 Vs Luxembourg

Player selection

Baart Warre (Apolloon Kortrijk)
Boland Liam (HC Sprimont)
Borowiak Yann (HC Sprimont)
Ceyssens Lennert (Achilles Bocholt)
Daffe Louis (HC Sprimont)
Deekens Nick (Sporting Pelt)
Dewasme Paulin (EHC Tournai)
De Loose Ferre (HC Sasja)
Di Giacomo Thomas (Renaiss’Ans Montegnée)
Dorpel Quentin (HC Kraainem)
Gérard Célian (SRVHB-FRA)
Heeren Rob (Hubo Initia Hasselt)
Hougardy Yuri (HC Sprimont)
Kessel Mike (HC Visé BM)
Pieters Stijn (HBC Evergem)
Pucci Mattéo (Union Beynoise)
Vandenboer Seppe (Sporting Pelt)
Willemans Albrecht (Hubo Initia Hasselt)

RED WOLVES Vs CYPRUS

Player selection

Bolaers Nathan (HC Tongeren)
Bolaers Thomas (Cesson-Rennes Mêtropole Handball)
Braun Nick (TSV Bayer Dormagen)
Cadel Julien (Handball Club Libourne)
Colman Quinten (Achilles Bocholt)
D’Hanis Ilyas (HC Tongeren)
Danesi Sébastien (HC Visé BM)
Danse Nicolas (HC Tongeren)
De Beule Jeroen (Hubo Initia Hasselt)
Denert David (Rhein Vikings)
Devisch Julien (HC Tongeren)
Gillé Joris (HC Tongeren)
Glesner Colin (HC Tongeren)
Kedziora Bartosz (HC Visé BM)
Kostic Nemanja (HC Sasja)
Kötters Raphael (HC Eynatten)
Leroy Clem (Achilles Bocholt)
Lettens Jef (Fenix Toulouse Handball)
Marchal Louis (HC Visé BM)
Meulders Brian (Hubo Initia Hasselt)
Ooms Simon (US Ivry Handball)
Plessers Nicholas (Hubo Initia Hasselt)
Qerimi Arber (HC Tongeren)
Regnier Victor (USDK)
Robyns Tom (MEHB)
Samyn Robin (HBC Izegem)
Serras Kobe (Bevo HC)
Siraut Kevin (HC Visé BM)
Spooren Serge (Achilles Bocholt)
Vancosen Yves (HC Visé BM)
Vandebeeck Louis (Sporting Pelt)
Vanhove Arthur (HC Tongeren)

Women 17 – Course – November

Schedule

Saturday – 23.11.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.00 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch
1.00 PM – 2.00 PM : Test taking
2.30 PM – 4.30 PM : Training
Sunday – 24.11.2019 @ KA2, Koning Boudewijnlaan 12 – 3500 Hasselt
10.00 AM : Appointment
10.30 AM – 12.30 PM : Training
Lunch
2.00 PM – 4.00 PM : Training

Player selection

Antonissen Emma (HV Uilenspiegel)
Bobbink Rosalie (Achilles Bocholt)
Boiten Mirthe (V&L – NED)
Brys Xanne (HC Schoten)
Coenen Julie (Hestia Bilzen)
Coomans Hanne (HBC Evergem)
De Backer Kato (HV Uilenspiegel)
De Loose Loeka (DHW Antwerpen)
Dierieckx Lisa (DHC Waasmunster)
Dubuc Charlotte (HC Sprimont)
Evens Louise (DHW Antwerpen)
Fierens Janne (HC Leuven 2019)
Hermans Fien (HB Sint-Truiden)
Maesen Esther (Achilles Bocholt)
Neyens Imani (V&L Geleen)
Stroeckx Janne (HC Leuven 2019)
Tack Femke (HBC Izegem)
Thoelen Caitlin (GBSK)
Verschuere Mila (HC Schoten)